CE Natives Cricket Cup Cz. 1

W miniony weekend (27-28 lipca 2019) odbyła się piąta edycja Continental Europe Natives Cricket Cup. Jest to flagowy turniej organizowany przez Warsaw Hussars Cricket Club. Kluczowym przesłaniem jest promowanie krykieta wśród autochtonów starego kontynentu, którzy podjęli krykietowe rękawice w swoich rodzimych krajach. Turniej rezegrano na terenie dwóch boisk piłkarskich w  miejscowości Kręczki k. Warszawy, a sztuczna nawierzchnia Flicx posłużyła jako pitch. W pucharze ponownie spotkały się zespoły: Polski oraz broniącej pucharu Estonii.

Zespoł Estonii: M. Vaik (k, WK), G. Ainla, P. Ainla, M. Loit, M. Tammoja, R. Usar, A. Vessik, P. Vessik. Skład zespołu polskiego: J. Błażejczyk (k), Ł. Araszewicz, S. Krasiński, M. Łojewski, J. Mospan, P. Sochaj, J. Suchodolski (WK), A. Zieliński. W sumie rozegrano pięć spotkań podczas dwóch dni.

Przed Turniejem CE Natives Cricket Cup. Kręczki k. Warszawy. 27 lipca 2019.

Pierwszy mecz: Estonia wygrała toss i wybrała batting. Już w czwartej piłce pierwszej serii padł wicket. Błażejczyk posłał szybszą piłkę, która po niespodzienie mocnym odbiciu otarła się o rękawicę P. Vessik (0), a następnie została przejęta tuż nad ziemią przez Suchodolskiego. Vaik (2) także został usunięty przez Błażyjczyka, tym razem przy asyście Mospana. Następny skalp to Tammoja (6), którego samodzielnie usunął Łojewski. G. Ainla (0) został odesłany do szatni przez Araszewicza, Mospan natomiast wyeliminował P. Ainla (4) przy asyście Krasińskiego. W ósmej serii Araszewicz czysto usunął Usara (0), tym samym kończąc innings Estonii, który zaplanowany był na 16 serii. Na polu walki została A. Vessik (1*), a dorobek Estonii to 55 runów. Polski zespół potrzebował 12 serii, aby dogonić wynik Estonii.

Drugie spotkanie także otworzył Vaik (5) z A. Vessik (0). Ten pierwszy rozpoczął innings uderzając klasyczną czwórkę po diagonalnej, ale już w pierwszej piłce drugiej serii został przyszpilony LBW przez Sochaja. Numer trzy Usar (7) w duecie z Tammoja (16) uspokoili grę na kilka serii. Spin Krasińskiego okazał się bardzo skuteczny i Tammoja musiał zejść z pola. P. Ainla (6) oraz G. Ainla (1) zostali wyeliminowani przez Araszewicza, tym razem na polu boju zostala P. Vessik (0*). Dorobek po 15 seriach: 91. Ripostę polskiego zespołu rozpoczęli Błażejczyk (31*) i Krasiński (1). Błażejczyk zszedł z pola niepokonany, osiągnowszy maksimum runów, w tym pięć czwórek. Debiutant Mospan (12) towarzyszył Błażejczykowi przez 10 serii systematycznie punktując. Sochaj (5) został niefortunnie wyeliminowany w wyniku nieporozumienia z Mospanen. Innigs zakończyli Araszewicz (0*) oraz Suchodolski (5*) przebijając wynik Estonii w ciągu 15 serii. Po dwóch rozegranych spotkaniach Polska pewnie prowadziła 2-0.

Ostatni mecz pierwszego dnia był najkrótszy, tylko 12 serii. Otworzył Araszewicz (0) z Suchodolskim (16). Vaik przekazał rękawice WK i wystąpił tym razem jako miotacz. Jego pierwsza piłka okazała się nie do odbioru odsyłając Araszewicza. Łojewski (9) grał agresywnie jak na numer trzy przystało, ale to Sochaj (20*) okazał się najbardzej efektywnym batsmanem, uderzając trzy czwórki i szybko rotując odbiór z Suchodolskim. Błażejczyk (1*) wszedł na parę piłek ostatniej serii. Wydawałoby się, że 92 runy są do wybronienia. Estonia jednak kontratakowała w trzecim meczu. Vaik (22) ponownie otworzył i w końcu zagrał na miarę swoich możliwości. Usunął go dopiero Araszewicz w 7 serii. Tammoja (19*) dograł do końca. P. Ainla (5) został wyeliminowany przez Krasińskiego, ale Estończycy przebili polski wynik już w 11 serii. Stan na koniec pierwszego dnia: 2-1 dla Polski, mimo że po trudnym starcie to Estonia wydawała się przejąć inicjatywę w turnieju.

Jerzy ‚Jurand’ Suchodolski

29 lipca 2019

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s